Comenius 2012

"Możesz tańczyć wszędzie jeżeli tańczysz sercem."

Organizatorzy i współtwórcy projektu: mgr Mirosława Jurek i mgr Sylwia Konieczna

Opieka językowa nad projektem: mgr Agnieszka Nowotarska, Pani Aleksandra Danek, inż. Sandra Jurek

Tak brzmi motto międzynarodowego projektu edukacyjnego "Dance i soul". Rozpoczęliśmy projekt we wrześniu 2012 roku i będziemy realizować go przez okres dwóch lat. Partnerami w projekcie są:

Dzięki tej stronie internetowej będziemy dzielić się przebiegiem i wynikami  naszej pracy, pokażemy filmy z głównych działań realizowanych w szkołach i podczas spotkań, będziemy informować o postępach w realizacji projektu.W ciągu dwóch lat czasu będziemy projektować i wytwarzać szereg prac wykonanych do formatów cyfrowych, takich jak hymn, taniec MAD , spektakl teatralny, itd. prezentacje. Tak jak  muzyka i taniec zbliża ludzi różnych kultur,  tak nasz projekt będzie swoistym pomostem pomiędzy szkołami partnerskimi mając  celu podniesienie jakości europejskiego wymiaru. Nasze szkoły będą rozwijały międzykulturowe  partnerstwo oparte na tradycyjnej muzyce i tańcu ludowym oraz elementach sztuki nowoczesnej.

Będziemy gościć w progach naszej szkoły partnerów w dniach 26XI- 2XII 2012 roku. Przyjadą nauczyciele i uczniowie z krajów partnerskich.

W taki sposób zaprosiliśmy naszych gości.

W październiku 2012 roku naszą szkołę odwiedzili nauczyciele i uczniowie szkół partnerskich. Staraliśmy się, aby czuli się u nas dobrze.

Oto krótka fotorelacja z naszych poczynań.

W dniach 12- 16 kwietnia odbyła się wizyta robocza w Turcji. Spotkaliśmy się z nowymi przyjaciółmi. Mieliśmy okazję poznać tańce narodowe naszych partnerów.

Wróć  Set 1/5  Dalej

Usak-

Kolejnym etapem naszej projektowej podróży była Bratysława. Spotkaliśmy się z przyjaciółmi, z czego bardzo się ucieszyliśmy. Oprócz nauczycieli do Słowacji pojechali: Agnieszka, Mateusz, Alicja, Patryk i Daniel.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach tanecznych i podziwiać występy naszych kolegów. Było wiele zabawy, a więc i radości.

Kilka zdjęć

Wizyta w Niemczech do kolejny przystanek naszej podróży. Grupa nauczycieli i uczniów z naszej szkoły (Magda i Natalka) odwiedziły szkołę partnerską w Parsberg.

Parsberg to miasteczko położone w Bawarii. Jest malownicze, z niesamowitą atmosferą a barwy jesieni nadały mu niemal bajkowy obraz.

Oto Kilka zdjęć z naszej wizyty.

Foto- migawki :)

Wizyta w Hiszpanii była niewątpliwie ciekawym wydarzeniem projektowym. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda nasza szkoła partnerska. Widzieliśmy kolorowe barwne klasy, mieliśmy okazję poczuć ciepła atmosferę panującą w tej małej szkolnej rodzinie. Dzieci tańczyły, z uśmiechem na twarzy oprowadzały nas po swojej placówce.

Mantova to ostatni etap naszej edukacyjnej podróży. Po dwuletniej pracy nastąpiło uroczyste zakończenie. Wspólnie przygotowaliśmy Noc Comeniusa. Uczniowie wspólnie z nauczycielami przygotowali występy, które przedstawiono przed włoską publicznością.

Karolina, Vanessa, Zosia, Filip, Wiktor i Szymon dzielnie reprezentowali nasza szkołę. Relacja z imprezy została przedstawiona we włoskiej telewizji Mantowa.