Comenius 2

autorki projektu: mgr Mirosława Jurek, mgr Sylwia Konieczna

koordynator projektu: mgr Mirosława Jurek

koordynator szkolny i współorganizator: mgr Sylwia Konieczna

to kolejny projekt z zakresu edukacji ekologicznej. Tym razem do współpracy zaprosiliśmy sześć innych szkół. Naszych partnerów możesz zobaczyć na mapie.

Projekt pozwalał na bardzo atrakcyjną formę poznawania tajemnic przyrody. Uczniowie "zielonych klas" uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ustroniu, Katowicach - Ligocie. Wyjechali na zajęcia do Zakopanego i zajrzeli do zaczarowanego lasu w Zielonej. Poznaliśmy sekrety powietrza, wody i gleby. Rozmawialiśmy o środowisku naturalnym i konieczności jego ochrony. W szkole były prowadzone zajęcia kółka przyrodniczego dla klas młodszych. Odbyliśmy wycieczkę do Zoo, rozmawialiśmy z pracownikami. Oglądaliśmy ciekawe zdjęcia i filmy przyrodnicze. Sami przygotowywaliśmy plansze edukacyjne o Polsce dla naszych kolegów i koleżanek z krajów projektowych. Porównywaliśmy otaczające nas środowisko, wyciągaliśmy wnioski. Teraz wiemy, że nauka może być ciekawa.

Kraje partnerskie

1. Wielka Brytania