Czcionka
Godło Polski
Godło Polski

 

 

 

 

 

 

 

Lektury

 




Wykaz lektur



Klasa I (do czytania przez nauczyciela, rodziców i dzieci)


 

 

 

 

  1. Elżbieta Zubrzycka „ Po co się złościć?”
  2. Wojciech Widłak „Pan Kuleczka”
  3. Małgorzata Strzałkowska „Miłość, radość, smutek, lęk”
  4. Grzegorz Kasdepke „ Detektyw Pozytywka”
  5. Roksana Jędrzejewska-Wróbel „Królewna”
  6. Kornel Makuszyński, Marian Walentynowicz „O wawelskim smoku”
  7. Elżbieta Zubrzycka „Dobre i złe sekrety”
  8. Jan Brzechwa „Brzechwa dzieciom”
  9. Dorota Gellner „Zwariowane podwórko”
  10. Czesłąw Janczarski „Jak Wojtek został strażakiem”
  11. Joanna Papuzińska „Nasza mama czarodziejka”
  12. Jan Grabowski „Czarna owieczka”



Klasa II

  1. Kornel Makuszyński, Marian Walentynowicz „120 przygód Koziołka Matołka”
  2. Wanda Chotomska „Pięciopsiaczki”
  3. Wanda Chotomska „Legendy polskie”
  4. Julian Tuwim „Wiersze dla dzieci”
  5. Grzegorz Kasdepke „Ostrożnie! Wszystko, co powinno wiedzieć dziecko, żeby mogło bezpiecznie bawić się w domu”
  6. Małgorzata Strzałkowska „Rady nie od parady”
  7. Charles Perrault „Bajki”
  8. Anna Mikita „Bajki w zielonych sukienkach”
  9. Grzegorz Kasdepke „Z piaskownicy w świat”
  10. Elżbieta Zubrzycka „Dręczyciel w klasie”



Klasa III

  1. Krystyna Drzewiecka „Piątka z Zakątka”

 

  1. Elżbieta Zubrzycka „Słup soli”
  2. Leo Bruscaglia „Jesień liścia Jasia”
  3. Monika Krajewska „Mój młodszy brat”
  4. Alan Aleksander Milne „Kubuś Puchatek”
  5. Hans Christian Andersen „Baśnie”
  6. Grzegorz Kasdepke „Co to znaczy…”
  7. Małgorzata Strzałkowska „Raj na ziemi”
  8. Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”
  9. Mira JAworczakowa „Oto jest Kasia”
  10. Roman Pisarski „O psie, który jeździł koleją”
  11. Cz.A. Centkieiwczowie „Zaczarowana zagroda”

 

WYKAZ LEKTUR DLA KLAS IV-VI

ROK SZKOLNY 2016/2017

 


4a

4b

4c

Jan Brzechwa: „Akademia pana Kleksa”.

XII

X

II

Roald Dahl: „Charlie i fabryka czekolady”

X

XII

V

Henryk Sienkiewicz: „Janko Muzykant”

V

II

XII

Janina Korczakowska: „Spotkanie nad morzem”

II

V

X


5a

5b

5c

Edmund Niziurski: „Sposób na Alcybiadesa”

XII

II

X

Mark Twain: „Przygody Tomka Sawyera”

X

IV

XII

Dorota Terakowska: „Władca Lewawu”

V

XII

VI

Henryk Sienkiewicz: „W pustyni i w puszczy”

III

X

IV

Bolesław Prus: „Antek”

I

VI

II

 


6a

6b

6c

Ewa Nowak: „Yellow Bahama w prążki”

X

XII

IV

Frances Burnett: „Tajemniczy ogród”

XII

X

V

Bolesław Prus: „Katarynka”

II

V

XII

Lucy Maud Montgomery: „Ania z Zielonego Wzgórza”

IV

II

X

Irena Jurgielewiczowa: „Ten obcy”

V

IV

II