Czcionka
Godło Polski
Godło Polski

 

 

 

 

 

 

 

Klasa 1b w chorzowskim ZOO

 

Dnia 7 czerwca 2017 r. uczniowie klasy I b wybrała się na wycieczkę do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie.

Pogoda w tym dniu dopisywała od samego rana. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wybiegów dla pelikanów, flamingów i innych gatunków ptactwa wodnego. Idąc dalej, doszliśmy do Mini ZOO, które cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci. Naprzeciwko Mini ZOO zobaczyliśmy obszerne wybiegi dla antylop oraz wybieg z basenem przeznaczony dla tygrysów amurskich. Kontynuując spacer główną trasą zwiedzania, minęliśmy wybiegi kuców i osłów poitou i dotarliśmy do dużej woliery dla ptaków, w której obserwowaliśmy czaple i żurawie stepowe. Następnie udaliśmy się do wybiegu dla słoni indyjskich oraz żyraf, by podziwiać te piękne zwierzęta. Wielkie oczarowanie nastąpiło, kiedy doszliśmy do Kotliny Dinozaurów. Na terenie kotliny zobaczyliśmy szesnaście dinozaurów naturalnej wielkości. Wizyta w kotlinie pozwoliła nam poznać bliżej zwierzęta dziś już nieobecne, a panujące na Ziemi przed milionami lat. Ogromne prehistoryczne zwierzęta zadziwiły wszystkich uczestników. Idąc dalej doszliśmy do wybiegów przeznaczonych dla zwierząt drapieżnych, wśród których zobaczyliśmy niedźwiedzie brunatne, niedźwiedzie himalajskie oraz lwy i pantery perskie. Podziwialiśmy również bizony, zebry i wielbłądy. Najzabawniejsze okazały się być figlarne i pełne pomysłów małpki w Pawilonie Małp. Znad Stawu Łabędzi udaliśmy się do Pawilonu Egzotycznego, w którym znalazło się miejsce dla kajmanów i dużych węży. W programie wycieczki był również czas na wzmocnienie swoich sił obiadem oraz zakup pamiątek. Atrakcji podczas zwiedzania było wiele. Wszyscy zadowoleni bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

National Geographic

Nasza szkoła realizuje w roku szkolnym 2013-2014 program edukacyjny National Geographic Odkrywca
ENO
UNICEF

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości