Czcionka
Godło Polski
Godło Polski

 

 

 

 

 

 

 

Pilotażowy program nauki programowania

W bieżącym roku szkolnym nasza placówka przystąpiła do "Pilotażowego programu nauki programowania". Przygotowaliśmy się do tego naprawdę solidnie. Panie mgr Mirosława Jurek i mgr Sylwia Konieczna opracowały innowacje pedagogiczne dla klas 1-3 i 4-6 wprowadzające elementy programowania w środowiskach Baltie, Scratch  i code. Obie innowacje zostały zatwierdzone do realizacji przez Kuratorium Oświaty i wpisane do rejestru.

Komputery to już dziś nieodłączny element zabawy, rozrywki i nauki dla wielu dzieci. Szybkość z jaką opanowują zasady poruszania się po nich, korzystania z ich możliwości i wykorzystywania ich w codziennym życiu ciągle zadziwia spore grono dorosłych. Nauka programowania dla dzieci to opcja, która może je zaciekawić, ale przede wszystkim pokazać, że komputery służą również do wielu innych rzeczy niż dobrze dzieciom znane granie w gry komputerowe czy internetowe.

Uczniów zainteresowanych programowaniem zapraszamy.

Poprawiony (czwartek, 08 grudnia 2016 20:25)

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

National Geographic

Nasza szkoła realizuje w roku szkolnym 2013-2014 program edukacyjny National Geographic Odkrywca
ENO
UNICEF

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości