Czcionka
Godło Polski
Godło Polski

 

 

 

 

 

 

 

Wycieczka klasa 2a i 3a.

1 grudnia klasa 2c i 3a były w Muzeum Górnictwa w Zabrzu. Muzeum już od wielu lat realizuje doroczny autorski program dla najmłodszych, znany szerzej jako Program barbórkowy. W przystępnej i atrakcyjnej formie zajęć edukacyjnych uczestnicy poznają górnicze tradycje Górnego Śląska, przyglądają się z bliska pracy i technice górniczej, mogą zapoznać się z duchami ze śląskich baśni i legend. W ramach programu dzieci biorą udział w pokazach, pogadankach oraz zwiedzają muzealne ekspozycje, w tym nasze najnowsze, multimedialne wystawy stałe: Ze świata kultury górniczej . Program składa się z czterech części:

Spotkanie z górnikiem ubranym w odświętny mundur galowy. Podczas spotkania dzieci uczą się znaczenia symboli i insygniów górniczych, takich jak godło, flaga, szpada, barda, kilofek i skóra górnicza.

Spotkanie z górnikiem dołowym. Dzieci dowiedzą się tu wszystkiego o powstaniu węgla, a także poznają dawne sposoby jego wydobycia.

Z wizytą u Karolinki. W czasie programu barbórkowego dzieci spotkają też niezwykle sympatyczną Karolinkę, czyli panią w śląskim stroju ludowym, która zabierze je w świat śląskich zwyczajów, baśni i legend; Ta część programu odbywa się na nowej multimedialnej ekspozycji Ze świata kultury górniczej.

Spotkanie ze Skarbnikiem, duchem podziemi. Dzieci będą miały okazję spotkać w Muzeum dobrego ducha kopalni, Skarbnika, i posłuchać jego opowieści.

Wycieczka była bardzo udana.

Poprawiony (wtorek, 06 grudnia 2016 05:16)

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

National Geographic

Nasza szkoła realizuje w roku szkolnym 2013-2014 program edukacyjny National Geographic Odkrywca
ENO
UNICEF

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości