Chatka

Co dzieje się ciekawego w naszej "Chatce", można zobaczyć na profilu Facebooka wpisując -"Chatka na Ratuszowej"

Chatki są placówkami opiekuńczo-wychowawczymi wsparcia dziennego, w każdej z nich jest 50 miejsc. Dzieci i młodzież mogą tu liczyć na wszechstronną pomoc m.in. w odrabianiu zadań domowych, pomoc w nauce, zajęcia w kółkach zainteresowań, aktywne spędzanie wolnego czasu. Radą i pomocą służy również psycholog, logopeda, specjalista od gimnastyki korekcyjnej. Codziennie od poniedziałku do piątku przez cały rok kalendarzowy na uczestników świetlicy czeka wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna i opiekuńczo-wychowawcza. W pięciu świetlicach odbywają się zajęcia w grupach socjoterapeutycznych, prowadzone przez doświadczonych socjoterapeutów.

Zajęcia w świetlicy kończą się posiłkiem. W ciągu roku szkolnego jest to kolacja, zaś w czasie ferii i letnich wakacji gdy zajęcia odbywają się rano - obiad.

Oprócz codziennych zajęć zgodnych z harmonogramem poszczególnych świetlic organizowane są również zajęcia i spotkania integracyjne dla całego zespołu Świetlic.

Do najważniejszych, które stały się już tradycją należą: bale karnawałowe Chatek, spartakiada, rajd górski, konkurs Scrabble, spotkania inaugurujące nowy rok szkolny, spotkania mikołajkowe, wspólne wigilie, liczne wycieczki, wyjścia do kina i na basen.

Szczególną formę pracy z dziećmi stanowią organizowane co roku kolonie letnie; w Orawce koło Jabłonki, w Brennej i na Słowacji.