Biblioteka - informacje

Lek na głowę jest w aptece

a na nudę w ...

bibliotece  :)

serdecznie zapraszamy

mgr Małgorzta Stoczkiewicz-Wanot

mgr Magdalena Świerkot

Biblioteka mieści się w budynku szkoły Podstawowej nr 37 w Chorzowie gdzie uczniowie korzystają z księgozbioru i miejsca przeznaczonego na czytelnię w celach dydaktycznych lub rekreacyjnych.

Biblioteka spełnia różnorakie  zadania:

• Udostępnia książki i inne źródła informacji

• Tworzy warunki do poszukiwania, porządkowania i  wykorzystywania informacji z różnych źródeł oraz efektywnego posługiwania się technologią informacyjną.

• Rozbudza i rozwija indywidualne zainteresowania uczniów oraz wyrabia i pogłębia u uczniów nawyku czytania i uczenia się.

• Organizuje różnorodne działania rozwijające wrażliwość kulturową i społeczną : konkursy biblioteczne, czytelnicze plastyczne, recytatorskie.

• Prowadzi zajęcia z edukacji czytelniczej i medialnej w trakcie których kształtują się umiejętności wyszukiwania informacji na określony temat z uwzględnieniem zapotrzebowań i zainteresowań uczniów oraz postawy szacunku dla dziedzictwa kulturowego.

• Opracowuje zbiory, prowadzi dokumentację pracy biblioteki, a także często zmienia się wystrój pomieszczeń.

• Przygotowuje gazetki, wystawy, apele, współpracuje z bibliotekami innych szkół oraz biblioteką publiczną.

• Współpracuje z wychowawcami klas i ich preferencji czytelniczych czego przykładem jest wzrastająca liczba wypożyczonych książek.

• Księgozbiór uzupełniany jest na bieżąco w pozycje lekturowe dla uczniów oraz książki i czasopisma pedagogiczne dla nauczycieli.

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI:

- 8.00 – 14.30

- 8.00 – 14.30

- 8.00 - 14.30

- 8.00 - 14.30

- 8.00 – 12.30

DRODZY UCZNIOWIE!!!

Witamy w nowym roku szkolnym 2016/2017. Serdecznie zapraszamy do biblioteki uczniów klasy I - VI i cieszymy się, że nasza biblioteka jest miejscem najczęściej odwiedzanym w szkole.

Naprawdę warto czytać!!!

czytaj, żeby jaśniej myśleć

czytaj, żeby więcej wiedzieć

czytaj, by być pewnym siebie

czytaj, by być w siódmym niebie

czytaj, żeby poznać świat

czytaj, nieważne ile masz lat

Z niej nauczysz  się wiele- Kochaj ją i szanuj - będzie Twoim przyjacielem

Pamiętajmy jednocześnie o książce, bądźmy dobrymi czytelnikami i spełniajmy jej prośby

Prośby książki:

• Zanim po mnie sięgniesz, zawsze umyj ręce, a będę cię cieszyć lat sto albo więcej.

• Nie pisz i nie rysuj po mych kartkach, bowiem wkrótce będę nic nie warta.

• Nie zaginaj rogów, używaj zakładki, na półce mnie stawiaj dbaj o me okładki.

• Gdy się ze starości zacznę rozlatywać, spróbuj mnie naprawić, posklejać, pozszywać.

• Nie czytaj, gdy jadasz, nie brudź mnie rękami, to ci będę służyć całymi latami.